Boldenon Nedir?

Boldenon Nedir? Ne işe Yarar?

Boldenon nedir? Boldenon steroid equipoise olarakta bilinir. Aslında veteriner tıpta kullanılan bir anabolik steroiddir. Boldenon steroid sporcular tarafından performans arttırıcı olarak kullanılır. Kimyasal olarak, testosteronla benzer bir yapıya sahiptir ancak birkaç küçük farklılık vardır. Sporcular tarafından temel kullanım alanı, kas kütlesini artırmak ve fiziksel dayanıklılığı, gücü ve hacmi artırmaktır. Sporcular ve vücut geliştirmeciler, performanslarını artırmak ve daha belirgin kas kütlesi elde etmek, iştah artışı için boldenon kullanmaktadır.

Boldenon steroid, vücut geliştirme ve spor alanlarında en çok kullanılan steroiddir. Performans artırıcı bir madde olarak da popüler hale gelmiştir. Ayrıca boldenon vücuttaki kırmızı kan hücresi üretimini artırarak oksijen taşıma kapasitesini artırır. Bu nedenle, sporcular sıklıkla boldenon kullanımına başvurur

Boldenon tıp alanında kullanımı ise oldukça sınırlıdır ve genellikle veteriner hekimlik alanında kullanılır. Tıp alanında atların kas kütlesini artırmak ve dayanıklılığını artırmak için kullanılır. Ancak, insan tıbbında kullanımı çok nadirdir ve genellikle belirli tıbbi durumların tedavisinde değil, daha çok performans artırma amacıyla kullanılıyor.

Boldenon Etkileri Ve Faydaları Nelerdir?

Boldenon etkileri ve faydaları arasında şunlar bulunur:

  • Kas Kütlesi Artışı
  • Dayanıklılık
  • Kırmızı Kan Hücresi Üretimini Artırma
  • Yağsız Kas Kütlesini Koruma ve arttırma
  • İştah Artışı
  • Damarlı Görünüm

Boldenon Yan Etkileri Ve Zararları Nelerdir?

Boldenonun yan etkileri ve zararları aşağıdaki gibidir fakat bu yan etkiler kişiden kişiye göre değişmekte olup kesin olarak olacak diye bir durum söz konusu değildir. Yan etkilerinden korunmak için mutlaka boldenon steroid kürü yaptığınız dönemde kür içi ve kür sonrası yan etkilerden korunmak ve yan etkiyi minimize etmek için mutlaka koruyucu ürünler ve vitaminler bilinçli bir şekilde kullanılmalıdır.

  • Akne, sivilce
  • Genetikte saç dökülmesi varsa süreci etkiler
  • Hormonal değişiklik
  • Tansiyon

Boldenon Kullanımı Ve Dozajı

Boldenon kullanımı ve dozajı kişiden kişiye, spor geçmişine göre değişmektedir. Dozaj olarak haftalık 250-750mg ideal kullanım dozajdır.

Boldenon Steroid Kürü Nasıl Yapılır?

Boldenon genel olarak hem büyüme hemde definasyon dönemlerinde kullanılan joker bir ilaçtır. Definasyon dönemlerinde hatlı bir görünüm için propionate, masteron, trenbolone acetat, winstrol gibi kısa esterli steroidlerle kullanılabilirken büyüme dönemlerinde testosterone, nandrolone, trenbolone gibi uzun esterli steroidlerle de kullanılabilir. Özellikle favori başlangıç olarak boldenon testosterone steroid kürü önerilir.


There are no products to list in this category.