P.C.T Nedir ?

Post Cycle Therapy

Post Cycle Therapy

PCT - TEDAVİ KÜRÜ (POST CYCLE THERAPY - KÜR SONRASI TEDAVİ)P.C.T açılımı 'post cycle therapy' d..

800.00TL

Pregnyl 5000 1 Ampul

Pregnyl 5000 1 Ampul

PREGNYL 5000 IU 1AMPULPregnyl hamile kadınların idrarından elde edilen naturel bir üründür.Daha fazl..

500.00TL

Pregnyl 1500ıu 3 Flakon

Pregnyl 1500ıu 3 Flakon

PREGNYL 1500 IU 3 FLAKON (1500ıu × 3 Flakon)Pregnyl hamile kadınların idrarından elde edil..

0.00TL

Tamoxit 20mg 30 Tablet (Tamoxifen,Nolvadex)

Tamoxit 20mg 30 Tablet (Tamoxifen,Nolvadex)

TAMOXİT 20MG 30 TABLET ( TAMOXİFEN, NOLVADEX)Tamoxifen, östrojen seviyesinin yükselmesini engel..

400.00TL

True Pharma HCG 6500iu 1 Vial

True Pharma HCG 6500iu 1 Vial

TRUE PHARMA HCG 6500 IU 1 FLAKON (PREGNLY)True pharma hcg 6500iu, vial olmasından dolayı dozaj bölün..

850.00TL

Moldovita Pharma Tamox 20mg 50 Tablet (Nolvadex)

Moldovita Pharma Tamox 20mg 50 Tablet (Nolvadex)

MOLDOVİTA PHARMA TAMOX 20MG 50 TABLET (TAMOXİFEN, NOLVADEX)Tamoxifen, östrojen seviyesinin yüks..

800.00TL

Showing 1 to 6 of 6 (1 Pages)

PCT - TEDAVİ KÜRÜ - POST CYCLE THERAPY

Çoğu kişinin genelde es geçtiği dikkate almadığı ve umursamadığı bir konu pct konusu aslında en önemli konulardan biri.Peki nedir bu pct ? Anabolik ve androjenik steroid kullanımından sonra bazı hormonlarımızda değişiklikler meydana gelir.Bu hormonları eski seviyesine eski düzenine tekrar döndürmek için çeşitli ürünler kullanılır bunun genel adı pctdir.

Testosteron erkek bireylerin vücudunda en önemli hormonlardan biridir.Kaslı ve güçlü bir erkeğin temel etkeni testosteron hormonudur.Bu testosteron hormonu testislerimizde üretilir.

Vücudumuza testosteron ve anabolik soktuğumuzdada testosteron üretimi baskılanır fakat korkulacak bir durum değildir.Basit bir dille anlatmak gerekirse vücudumuza testosteron ve anabolik steroid soktuğumuzda hipofiz bezi benim vücudumda zaten testosteron bolca var ben neden üreteyim ki diyor ve hop testislere bi uyarı vererek doğal testosteron üretimini azaltıyor.Testosteron kullandığımız süre içerisinde bu sorun olacak birşey değil ne zamanki testosteron kullanmayı bıraktık işte orda bu işe el atmak gerekiyor.Testosteron üretimini tekrar aktif hale getirmemiz gerekiyor tam bu noktada pct denilen noktaya ayak basmış oluyoruz.

Testosteron hormonunun baskılanması kişiye, kullanılan ilaca, kullanılan dozaja, kullanılan süreye göre tamamen farklılık göstermektedir.

Kürüm bitti pctye ne zaman başlamalıyım ?

Oldukça önemli bir detaydır.Kullandığınız ilacın yarılanma ömrüne göre hesaplanmaktadır

- Kısa ester kullandıysanız son enjeksiyondan 3-4 gün sonra pctye başlamalısınız

- Uzun ester kullandıysanız son enjeksiyondan 14 gün sonra başlamalısınız.Eğer kürünüzde deca varsa son enjeksiyondan 21 gün sonra başlamalısınız

Kürler arası geçiş dönemlerinde pct yapmalımıyım?

 Eğer uzun soluklu bir kür yapacaksanız, ard arda küre girecekseniz bu kürlerin arasında pct yapıp tekrar küre girmek size yarardan çok zarar verecektir.Çoğu sporcu kürü bitiriyor pctyi yapıyor pct biter bitmez tekrar küre başlıyor böyle bir mantık çok yanlış.Böyle geçiş dönemlerinde iki kür arasında ufak dozajda testosteron almanız daha iyi olacaktır; haftalık 300mg testosterone propionat veya haftalık 250mg testosterone enanthate kullanabililirsiniz.

Genel olarak pctde kullanılan ilaçlar; Pregnyl, nolvadex(tamoxifen), klomen kullanılmaktadır.Pct ezbere yapılmamalıdır kür sonu yapılacak kan testine göre yapılmalıdır unutulmamalıdır ki ezbere yapılacak pct yarardan çok zarar getirecektir.

Önemli Not : Bu sitede bilgi ve fikir edinme amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır.Bu bilgilerin hiçbiri tavsiye niteliğinde değildir.Steroid, kendi kararınız sonucu kullanacağınız bir üründür, kullanımdan doğabilecek olumsuz durumlar tümüyle sizin sorumluluğunuzdadır.