• Semaglutid 4mg Flakon

SEMAGLUTID 4MG 1 FLAKON (OZEMPIC)

Semaglutid, tip 2 diyabet tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç, glukagon benzeri peptid-1 (GLP-1) reseptör agonisti olarak sınıflandırılır. GLP-1 hormonu, pankreasta bulunan özel hücrelerden salgılanan bir hormondur ve kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur.
Semaglutid, vücuttaki insülin üretimini artırır ve aynı zamanda glukagon salınımını azaltarak kan şekerinin kontrolünü sağlar. Ayrıca, yemek sonrası kan şekerini düşürerek ve tokluk hissini artırarak kilo kaybına da katkıda bulunabilir.

Semaglutid'in kilo verme üzerindeki etkileri şunlardır:

  • İştah Azalması: Semaglutid, beyindeki iştah kontrol merkezini etkileyerek kişinin daha az açlık hissetmesine ve daha çabuk doymasına neden olabilir. Bu, bireyin daha az yemek yemesine ve dolayısıyla kilo kaybına katkıda bulunabilir.
  • Yavaş Sindirim: Semaglutid, mide boşalma hızını azaltabilir. Bu da, yemek sonrası kan şekerinin daha istikrarlı bir şekilde artmasına ve tokluk hissinin daha uzun süre devam etmesine yardımcı olabilir.
  • İnsülin Duyarlılığı: Semaglutid, vücudun insüline olan tepkisini artırabilir. Bu, kan şekerinin daha etkili bir şekilde kontrol edilmesine ve kilo kaybına katkıda bulunabilir.

Semaglutid ve Liraglutid Farkları


 1. Hem liraglutid hem de semaglutide GLP-1 analoglarıdır, yani Glukagon Benzeri Peptid (GLP-1) adı verilen doğal olarak üretilen hormon gibi davranırlar. Ancak semaglutidin daha uzun bir etki süresi vardır.
 2. Semglutide haftada bir kez enjeksiyon edilmesi ile kullanım kolaylığı sağlar. Liraglutide 3mg(Saxenda) enjeksiyonu her gün yapılmalıdır. Bunun nedeni Semaglutide'in vücutta daha uzun bir etki süresine sahip olmasıdır.
 3. Araştırmalar, semaglutidin, Liraglutide'e kıyasla kan şekeri kontrolünü ve kilo kaybını iyileştirmede daha etkili olduğunu gösteriyor.
 4. Tip 2 diyabet için semaglutid dozu maksimum 1 mg iken, araştırmada kilo kaybı için kullanılan doz 2.4 mg idi.
 5. Semaglutid ile liraglutide kıyasla daha fazla yan etki, özellikle bulantı ve ishal olmak üzere, ayrıca liraglutid den çok etkilidir.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Semaglutid 4mg Flakon

 • 2,000.00TL


Related Products

Bayanlara Özel Yağ Yakıcı Tablet Kürü (Başlangıç)

Bayanlara Özel Yağ Yakıcı Tablet Kürü (Başlangıç)

BAYANLARA ÖZEL YAĞ YAKICI KÜR 1 AYLIK(CLENBUTEROL,OXANDROLON)PAKET İÇERİĞİ :➢ 1 Kutu Swiss Phar..

1,400.00TL

Benelux Shredder - Fat Burner 60mg 30ml

Benelux Shredder - Fat Burner 60mg 30ml

BENELUX PHARMA SHREDDER-FAT BURNER 30ML (FAT BURNER + APPETİTE KİLLER)Benelux pharma ürünlerini..

1,400.00TL

Somaliq Hgh 60iu Pen

Somaliq Hgh 60iu Pen

SOMALIQ HGH 60IU KALEM SUNSCI PHARMA (SOMATROPIN)Somatropin nedir ve ne işe yarar?Somatropin, i..

6,000.00TL

Marten Growth Hormone 100iu 2 Vials

Marten Growth Hormone 100iu 2 Vials

MARTEN HUMAN GROWTH HORMONE 100IU (BÜYÜME HORMONU) Marten 100iu HGH: Vücudunuzun Gelişiminde Güçlü ..

4,000.00TL

Tags: semaglutide, semaglutid, semaglutida, liraglutide, semaglutid nedir, semaglutid fiyat, semaglutid siparis, semaglutid satin al, semaglutid ozempic, semaglutid etkiler, ozempic satın al, ozempic fiyat